Organic Popcorn
Organic Popcorn
Organic Popcorn

Organic Popcorn

Regular price $3.65
Unit price  per 

Certified Organic. 

Love is sharing your popcorn and we have lots of it. Making your own popcorn is a great snack and a great way to reduce snack single use plastic. 

Nervous about how to make popcorn on the stove? We like to follow this recipe. It only takes about 5 minutes and is a Friday night fav at our house. 

How much to order?

1/2 cup of kernels makes enough for our family of 4... most of the time! 

  • 750 ml = 3 cups
  • 1/2 Gallon = 8 cups