Sesame Sticks
Sesame Sticks
Sesame Sticks
Sesame Sticks

Sesame Sticks

Regular price $3.89
Unit price  per 

Looking for more snack ideas? These little amazing sticks pack a great taste, you won’t be able to have just one. 

Ingredients: Enriched wheat flour (unbleached wheat flour, malted barley flour, niacin, iron (reduced iron), thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid), soybean oil, sesame seed, bulgur wheat, salt, beet powder (colour), turmeric (colour).

Allergen Information: This product may contain sesame, milk, soy, wheat and gluten. 

How much to order? 

Honestly our families could go through a gallon jar of these pretty fast. So if these snacks will be going to school and work as well as eaten around other meals at home we suggest getting the gallon. If you will be eating these only once a week we suggest getting the ½ gallon to 750 ml jar.

  • 750 ml = 3 cups
  • 1/2 gallon = 8 cups
  • 1 Gallon = 16 cups
  • Bag = 9 cups